فیلم

Scent of a woman

چارلی سیمس پسری از طبقۀ اجتماعی پایین، باهوش و سخت‌کوش است که تصمیم می‌گیرد برای هفته مربوط به روز شکرگزاری کار مراقبت از کلونل فرانک اسلید را به ازای پول بر عهده بگیرد.

بیشتر بخوانید

(۲۰۱۵) Mustang

فیلم اسب وحشی دربارۀ پنج دختر یتیمی است که به جرم لذت بردن از زندگی و داشتن روحی آزاد در خانه زندانی می‌شوند. این فیلم فرهنگ پدرسالانه و کنترلی که بر روی زنان در جامعه ترکیه وجود دارد را به تصویر می‌کشد.

بیشتر بخوانید

(Kramer vs. Kramer (1979

کرامر مقابل کرامر داستان رشد تد کرامر را بازگو می‌کند که بر نقش سنتی مردانه خود که بر اساس دستاوردهای شغلی تعیین شده بود غلبه می‌کند و رضایت ناشی از پدری مراقب بودن را کشف می‌کند.

بیشتر بخوانید

(۲۰۰۳) ۲۱Grams

یک تصادف وحشتناک مسیر زندگی یک ریاضیدان مبتلا به بیماری قلبی شدید، یک مادر سوگوار و یک محکوم سابقه دار را بهم پیوند می زند

بیشتر بخوانید

(۲۰۱۲) The Hunt

موضوع فیلم درباره یک معلم مهد کودک است که متهم به آزار جنسی یکی از کودکان مهد میگردد. فیلم در سال ۲۰۱۳ نامزد بهترین فیلم غیر انگلیسی در OSCAR ,BAFTA,GOLDEN GLOBE بوده است.

بیشتر بخوانید

(۲۰۰۴) The Sea Inside

فیلم دریای درون داستانی واقعی از زندگی رامون سامپدرو است که در حادثه‌ای از گردن به پایین فلج می‌شود. او که پیش از این در اقیانوس آزادانه بازی می‌کرد و لذت می‌برد، مجبور شد نزدیک به 30 سال در بدنی زندگی کند که اراده‌ای بر آن ندارد

بیشتر بخوانید

(۱۹۹۶) Shine

داستان فیلم درخشیدن در مورد دیوید هلفگات، پیانیستی نابغه است و اینکه چطور عشق پدرش باعث رشد استعداد او و در عین حال باعث از‌هم‌پاشیدن دنیای روانی او می‌شود.

بیشتر بخوانید

(۲۰۰۰) Cast Away

داستان فیلم در مورد چاک، مردی وسواسی از نظر زمان است که در جزیره‌ای متروکه گیر می‌افتد و مفهوم زمان رنگ می‌بازد. تحمل دنیای روانی بدون زمان دشوار است و موجب چندپاره شدن روان انسان می‌شود.

بیشتر بخوانید

(۱۹۹۷) Good will hunting

موضوع فیلم «ویل هانتینگ خوب» حول رابطۀ ویل و شان می‌چرخد، اینکه چطور تجربۀ رابطه با فردی ایمن و باثبات ویل را متحول می سازد.

بیشتر بخوانید

(۱۹۷۸) Autumn Sonata

دختری طی نامه ای از مادرش میخواهد به ملاقاتش بیاید. روبروشدن این دو بعد هفت سال خاطرات کودکی دختر را بالا می آورد.کارگران این فیلم اینگمار برگمان است.

بیشتر بخوانید
1 2 3